Uwaga Rodzice!

Kryterium przyjęcia dziecka do świetlicy szkolnej jest wypełniona karta zgłoszeniowa, przez Rodziców pracujących, potwierdzona pieczątkami z zakładu pracy i przekazana nauczycielowi świetlicy w dniu przyjścia dziecka do świetlicy.

Karta do pobrania

Dzisiaj chciałabym Wam Kochani Rodzice zaproponować  tę oto książkę, by Was wesprzeć w Waszym  trudnym  codziennym zmaganiu się z problemami związanymi z wychowaniem dziecka.

 

Ona jest rewelacyjna! Nie ma tekstu ciągłego, nie ma mikroskopijnej czcionki i brak jest potężnych pokładów teorii, jak to zwykle bywa w książkach o takiej tematyce. Rozwiązanie najlepsze z możliwych – komiks, dymki z dialogami, grafy, wykresy i mnóstwo koloru. Wystarczyło, że zajrzałam do środka, a w sumie nawet spojrzenie na tył okładki, by przekonać się, że autorki podzielają moje zdanie, uważając, że słowa mają prawdziwą moc i nieumiejętnie dobrane potrafią zranić i zaszufladkować człowieka.

Dziecko kreatywne jest postrzegane jako to z głową w chmurach, spontaniczne jako źle wychowane, a emocjonalne jako nieopanowane. Autorki podpowiadają konkretne wyjścia z trudnych sytuacji, w każdym z nich dając dziecku wybór, w końcu dziecko ma prawo głosu i warto uczyć je decydowania już od najmłodszych lat.

 Możecie będąc w domu rozwijać swoje różne talenty. Dzisiaj zachęcam wszystkich którzy lubią muzykę, lubią grać i śpiewać do zrobienia  prostych instrumentów muzycznych  np. marakasy

Zabawa z instrumentem, wybijanie rytmu jest ćwiczeniem stymulującym percepcję słuchową, która jest bardzo ważnym elementem rozwoju dziecka. Prawidłowy słuch fonematyczny – czyli umiejętność rozróżniania poszczególnych dźwięków (głosek) – jest elementem determinującym rozwój mowy, czytania i pisania. Dlatego warto w codzienną zabawę dziecka włączyć takie aktywności  które będą go stymulować. Są to wszystkie zabawy angażujące “ucho”, skłaniające do uważnego nasłuchiwania, powtarzania, różnicowania, identyfikowania usłyszanych dźwięków.

Wsypcie popcorn do pojemniczków po jajkach niespodziankach  można  też pełne popcornu pojemniczki włożyć pomiędzy dwie plastikowe łyżki i okleić je kolorową taśmą ozdobną. Gotowe! Co zrobicie już potem, niech podpowie Wam Wasza wyobraźnia.

Muzykuj on-line z Anią Weber

Poznaj gotowe zajęcia muzyczne: Pomelody Classes autorstwa Anny Weber.