13 maja 2017 r. odbyła się finałowa edycja sobót pływackich roku szkolnego 2016/17. Imprezę włączono do obchodów Zachodniopomorskich Wojewódzkich Dni Olimpijczyka Do tych zawodów zakwalifikowali się tylko najlepsi pływacy startujący we wcześniejszych edycjach. Nasi pływacy spisali się rewelacyjnie!

Drużynowo SP 7 zajęła II miejsce gromadząc 3482 punkty. W kategoriach  chłopów drużyna zajęła I miejsce (1628 punktów), a drużyna dziewcząt -  II miejsce (1854 punkty).

Oto finaliści: z klasy 1a - Celina Orłowska, z kl. 2a – Sebastian Bryguła i Mateusz Szafrański, z kl. 2c - Zosia Grabowska, z kl.2 f – Antoś Doszczeczko, z kl. 3d – Bartek Orłowski, z kl. 3e – Bartek Kurzawa, z kl.4a – Hania Czuczwara, z kl 4 d – Maja Wójcik, z kl. 5a – Łukasz Jaźwiński, z kl. 6 b – Zuzanna Tokarska i Oliwier Patrak, z kl. 6d – Gabrysia Kunicka i Nikola Ogrodowczyk.