22 kwietnia 2021 roku gościliśmy w progach naszej szkoły królową nauk. W tym dniu liczby rządziły w głowach uczniów klas 2 i 3, którzy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny w kategorii Żaczek i Maluch.

Ideą konkursu jest jak co roku intelektualna zabawa, która przyczynia się do  popularyzacji matematyki. Atrakcyjne zadania Kangura promują wiedzę matematyczną wśród dzieci, mobilizują do rozwijania zainteresowań, umożliwiają sprawdzenie własnych umiejętności. Młodzi, pozytywnie zmotywowani uczniowie z samego rana zadowoleni przybyli do sal szkolnych. Po  męczącej pracy zdalnej ochoczo zasiedli w ławkach i chętnie rozwiązywali nietypowe zadania, wykonując różnorodne operacje myślowe.

      Konkurs miał formę testu, na rozwiązanie, którego przeznaczone było 75 minut. Test w kategorii "Żaczek" zawierał 21 zadań, natomiast kategorii "Maluch" 24 zadania o różnym stopniu trudności.

       W tegorocznej edycji Kangura udział wzięli: Czechowicz Jakub, Gumna Milena, Pokorski Tymoteusz, Trojanowicz Filip z kl.2 a, Chmielewska Emilia, Karaszewski-Walczak Bartosz, Wybranowska Karolina z kl. 2 b, Chrąchol Amelia, Kowalik Zuzanna, Patynowska Julia, Przybył Karol, Wysocki Błażej, Ziemniewicz Jakub z kl. 2 c, Michalska Anastazja, Wolna Amelia z kl.3 a, Czaboryk Kamil, Bartoszewski Igor z kl.3 b,  Domian Adam z kl.3 c.

Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał upominek- układankę przestrzenną w formie breloczka.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i udział w konkursie. Trzymamy kciuki i życzymy wysokich wyników. Musimy na nie poczekać. Ogłoszone  zostaną 13 maja 2021 r.