Dwa ostatnie tygodnie minęły nam pod hasłem „Leniusiołków”. Wszystko za sprawą bloków tematycznych „nasz biblioteka” oraz „Nasze hobby i zainteresowania”.

W związku z wizytą w Książnicy pisarki – Anny Sakowicz (która przez wiele lat mieszkała i pracowała w Stargardzie) zapoznaliśmy się z jej jedyną dotychczas pozycją dla dzieci – „Leniusiołki”.

Jest to historia dziewczynki – Amelki, która zawsze miała bałagan w pokoju. Okazała się, że nie wynika to z jej lenistwa, tylko za sprawą gnieżdżących się w jej szafie tajemniczych stworków – Leniusiołków. 

Głośno czytaliśmy powieść pani Ani, zarówno w świetlicy, jak i w czytelni. Pomagały nam dziewczęta ze starszych klas. Dyskutowaliśmy o postawach bohaterów oraz wykonywaliśmy ilustracje. 01 marca chętne dzieci wzięły udział w spotkaniu i warsztatach z pisarką, które odbyły się w Książnicy. Pani Ania opowiadała o powstawaniu książki, pokazała nam prawdziwe Leniusiołki, które trafiły jako nagrody do dzieci biorących udział w  warsztatach. Podczas warsztatów zadaniem dzieci było wymyślenie i narysowanie postaci, która będzie bohaterem kolejnej części sagi o Leniusiołkach.

 Zabawa i wrażenia były wyśmienite!