Dzisiaj chciałabym Wam Kochani Rodzice zaproponować  tę oto książkę, by Was wesprzeć w Waszym  trudnym  codziennym zmaganiu się z problemami związanymi z wychowaniem dziecka.

 

Ona jest rewelacyjna! Nie ma tekstu ciągłego, nie ma mikroskopijnej czcionki i brak jest potężnych pokładów teorii, jak to zwykle bywa w książkach o takiej tematyce. Rozwiązanie najlepsze z możliwych – komiks, dymki z dialogami, grafy, wykresy i mnóstwo koloru. Wystarczyło, że zajrzałam do środka, a w sumie nawet spojrzenie na tył okładki, by przekonać się, że autorki podzielają moje zdanie, uważając, że słowa mają prawdziwą moc i nieumiejętnie dobrane potrafią zranić i zaszufladkować człowieka.

Dziecko kreatywne jest postrzegane jako to z głową w chmurach, spontaniczne jako źle wychowane, a emocjonalne jako nieopanowane. Autorki podpowiadają konkretne wyjścia z trudnych sytuacji, w każdym z nich dając dziecku wybór, w końcu dziecko ma prawo głosu i warto uczyć je decydowania już od najmłodszych lat.

Już za kilka dni Dzień Mamy, bardzo wzruszający dzień dla każdej z nas. Chcemy się podzielić z Wami prostym pomysłem, który może wykonać każde dziecko – kwiatek-rączka w doniczce.

Potrzebne będą: kreatywna pianka, mała doniczka, kreatywny patyczek, nożyczki, klej, ołówek, koraliki, masa solna

Na początku do małej doniczki trzeba włożyć plastelinę lub ciastolinę (u nas ciastolina), następnie udekorować ją koralikami. W międzyczasie przygotowujemy elementy na kwiatek. Z pianki wycinamy odrysowaną rączkę oraz listki. Potem wszystko przyklejamy do kreatywnego patyczka i umieszczamy w ciastolinie. Gotowe. Na rączce można napisać piękne życzenia, wierszyk lub po prostu: Kocham Cię!

Przed nami bardzo ważne święta państwowe i pomimo tego, że w tym roku nie będziemy ich obchodzić tak uroczyście, jak dotychczas, to nie możemy o nich zapomnieć. Oczywiście nie weźmiemy udziału w pochodzie pierwszomajowym, nie będziemy wspólnie z mieszkańcami naszego miasta obchodzić Święta Uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja, ani Dnia Flagi Narodowej, który wypada 2 maja. Będziemy za to świętować we własnym domu, po swojemu, po polsku.  Zachęcam Was do wykonania wspólnie z dziećmi „majowych” prac plastycznych, które nie tylko umilą czas spędzony w domu, ale też staną się inspiracją i zachętą do rozmowy o Polsce, o naszej fladze narodowej, o trzecim maja.


1. Kotylion z papierowych serduszek, który można przypiąć do ubrania, na lodówkę, tablicę magnetyczną czy do zeszytu. Do wykonania kotyliona potrzebny jest tylko papier kolorowy, klej i nożyczki. Pod zdjęciem jest też filmik z dokładną instrukcją wykonania dekoracji.

https://youtu.be/sMSephIxvp0

Z kolorowych ściereczek wycinamy kwiaty, liście i trawę. Naklejamy kolorowe kwiatki i tworzymy wiosenną kompozycję.

Materiały:

  • kolorowe ściereczki
  • klej
  • nożyczki
  • karton