Z okazji Święta Niepodległości uczniowie świetlicy włączyli się również w ogólnopolską akcję śpiewania Hymnu Państwowego o godzinie 11:11.

Była to również okazja do pogadanki na temat symboli narodowych oraz okazywania im należnego szacunku.

W pierwszym dniu października rozpoczęliśmy realizację projektu, realizowanego w świetlicy, pt.: „100 godzin zdrowia”. Jest on związany z tegorocznymi obchodami stulecia wolnej Polski. Zawiera różne działania, związane ze zdrowym stylem życia.

Jako pierwszy punkt zrealizowaliśmy Dzień Owoca, którego bohaterem tym razem było JABŁKO.

Wspólnie dyskutowaliśmy o zaletach zdrowotnych jabłek, wykonaliśmy gazetkę tematyczną, słuchaliśmy wierszy i rymowanek o jabłkach oraz przygotowaliśmy wystawę prac plastycznych. Oczywiście wszystkim prace wykonywaliśmy pałaszując pyszne jabłuszka.

W realizacji tego zadania pomagały nam wolontariuszki z klasy VIII, które pomagają nam w ramach programu „Starszy brat, starsza siostra”.

W poniedziałek i wtorek realizowaliśmy kolejne zadania projektu „100 godzin zdrowia”. Tym razem wykonaliśmy plakat oraz przygotowywaliśmy zdrowe kanapki, na których nie zabrakło cennych w witaminy produktów.

Rozmawialiśmy również o tym jak ważne jest zdrowe i pożywne śniadanie, dostarczające energii potrzebne i pracy umysłowej i zabawy w szkole.