Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Kartka Bożonarodzeniowa” został rozstrzygnięty.  Otrzymaliśmy wiele pięknych prac z różnych szkół więc wybór laureatów był bardzo trudny. Po burzliwych naradach jury wybrało zwycięskie kartki więc ogłaszamy listę laureatów konkursu:

1 miejsce – Alex Szczepankowski – Szkoła Podstawowa nr 1, kl. I

2 miejsce – Jakub Kołodziejczyk – Szkoła Podstawowa nr 3, kl. I

3 miejsce – Mateusz Kiera – Szkoła Podstawowa nr 5, kl III

Ze względu na to, że zwycięzców może być tylko trzech a poziom prac była bardzo wysoki przyznaliśmy również wyróżnienia, które otrzymali:

• Antonina Szłapka – Szkoła Podstawowa nr 6
  • Zoja Kuberacka – Szkoła Podstawowa nr 4
  • Zuzia Bartczak – Szkoła Podstawowa nr 2

Wszystkim uczestnikom oraz ich opiekunom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w wykonanie prac i zapraszamy do kolejnych konkursów.

Podczas zajęć świetlicy uczniowie starszych klas mogą też poznawać elementy wiedzy przyrodniczej, której naukę rozpoczną niebawem – w klasie 4.

Pracowali już z małymi obwodami elektrycznymi oraz mikroskopami. Wkrótce kolejne zajęcia.

W całej szkole trwają intensywne przygotowania do obchodów 20-lecia nadania imienia Astrid Lindgren.

W te działania włączają się również uczniowie ze świetlicy. Przygotowali już dekoracje na korytarz (plakaty i kolorowe ilustracje do twórczości szwedzkiej pisarki).

Na zajęciach grafomotorycznych, nie tylko ćwiczyli sprawność dłoni poprzez wyrabianie ciasta z masy solnej ale także wykonywali z niej głowę Pippi.

Zabawom ruchowym również towarzyszyła ta bardzo znana bohaterka powieści Astrid LIndgren.  W tym tygodniu oglądamy również filmy, będące adaptacją powieści naszej patronki.