12 października 2017 na stadionie piłkarskim w Stargardzie przy ul. Ceglanej odbyły się rozgrywki  w piłkę nożną chłopców klas VII oraz II i III klas gimnazjalnych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej 17/18.

Nasi uczniowie byli najmłodsi podczas tych zawodów, ale i tak dzielnie walczyli ze starszymi kolegami z SP 3, SP 11, SP Marianowo. Ostatecznie zajęli  miejsce 7-9 podczas zawodów.

Naszą szkołę reprezentowali: z kl. 7 b – Kacper Kisiel, Dawid Wireński, Jakub Urbala, z kl. 6c – Jan Matecki, z kl. 7d – Jakub Zembrzuski, Mateusz Grębicki, Kacper Niewadził, Szymon Skuneczny, Ariel Różycki.

W dniu 20 września 2017 r. odbyły się Szkolne Biegi Przełajowe. Pogoda do biegów była idealna. Uczniowie klas 4-tych biegli na odcinku ok. 600 m, natomiast klasy 5, 6 i 7 musiały pokonać dystans ok. 1000 m. Zawodnicy rywalizowali indywidualnie, ale ważna również była frekwencja w poszczególnych biegach. Każde miejsce było punktowane -  zgromadzone punkty określały miejsce klasy. Oto najlepsi w swoich biegach:

1. 4-te dziewczęta - Kmieć Nikola 4b,Śmigielska Maja 4e, Górajska Klara 4a;
  2. 4-te chłopcy - Śmigielski Kamil 4e, Jędrzejewski Kacper 4c, Przesmucki Maks 4a;
  3. 5-te dziewczęta - Śliwa Klara 5c, Kuceł Amelia 5c, Mroczek Inga 5d;
  4. 5-te chłopcy - Olszewski Tymoteusz 5a, Podgórski Dawid 5a, Nguyen Kewin 5a;
  5. 6-te dziewczęta - Jaskulska Ola 6a, Kurczak Dominika 6c, Iwaszko Hanna 6b;
  6. 6-te chłopcy - Ratkowski Nikodem 6c, Jaźwiński Łukasz 6a, Spławski Michał 6b;
  7. 7-te dziewczęta - Klaużyńska Nikola 7b, Nadolska Oliwia 7b, Kubica Martyna 7d;
  8. 7-te chłopcy - Zembrzuski Jakub 7d, Niewadził Kacper 7d, Jamiński Robert 7c.

PODSUMOWANIE SZKOLNYCH BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH

W sobotę, 17 czerwca 2017 r. odbyły się kolejne już biegi uliczne zorganizowane z okazji Dni Stargardu. Uczniowie naszej szkoły oczywiście uczestniczyli w tej imprezie sportowej.

Na podium stanęli:  Jakub Zembrzuski  6d– 1 miejsce,

Kacper Niewadził  6d– 4 miejsce,

Dawid Wireński 6b– 5 miejsce,

Nikola Łabacz 6e – 3 miejsce,

Ola Jaskulska  5a– 4 miejsce,

Maciek Rogoziński 5b – 3 miejsce,

Michał Barszczewicz 5a – 4 miejsce.

W zawodach wzięli udział także: z kl. 4d – Piotr Jasiński, Kamil Bułygo, Dawid Jaslowski, Oskar Wójcicki, z kl. 4c – Wiktoria Bryguła, Miriam Podsiadło, Klara Śliwa, Marcel Staniul, z kl. 4 a – Bartek Piwowarczyk, z kl. 5a – Weronika Gacoń, Nikola Biłoskórska, Tomek Marzec, Szymon Korzelecki, z kl. 5b – Karolina Francikiewicz, Bartek Walesiak, Michał Spławski, z kl. 6b – Zuzanna Tokarska, z kl. 6d – Lilianna Mic.

W sobotę, 17 czerwca z okazji  Dni Stargardu odbyły się ZAWODY PŁYWACKIE KLAS II i III STARGARDZKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Naszą szkołę reprezentowało 10 zawodników: Zosia Grabowska 2c, Hania Kaźmierkiewicz 2e, Julka Puczkarska 3a, Kasia Pągowska 3a, Ewelinka Hajewska 3e, Mateusz Szafrański 2a, Jakub Klawiński 2c, Bartek Kurzawa 3e, Bartek Orłowski 3e, Filip Słowiński 3d.

Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie, zdobywając 9 medali:

Zosia Grabowska – złoty medal w kategorii dziewczynki klas 2, styl dowolny

Hania Kaźmierkiewicz  – złoty medal w kategorii dziewczynki klas 2, styl grzbietowy

Julka Puczkarska  – złoty medal w kategorii dziewczynki klas 3, styl  grzbietowy

Ewelinka Hajewska - srebrny  medal w kategorii dziewczynki klas 3, styl dowolny

Kuba Klawiński - złoty  medal w kategorii chłopcy klas 2, styl  grzbietowy

Mateusz Szafrański - srebrny  medal w kategorii chłopcy klas 2, styl dowolny

Filip Słowiński – złoty medal w kategorii chłopcy klas 3, styl grzbietowy

Bartek Kurzawa – srebrny medal w kategorii chłopcy klas 3, styl dowolny

Bartek Orłowski – brązowy medal w kategorii chłopcy klas 3, styl dowolny

Równie wspaniale popłynęły nasze sztafety.

Sztafeta w składzie: Zosia Grabowska, Bartek Kurzawa, Bartek Orłowski i Mateusz Szafrański zajęła I miejsce i puchar dla szkoły.

Natomiast sztafeta w składzie: Kasia Pągowska, Ewelina Hajewska, Hania Kaźmierkiewicz i Filip Słowiński zajęła III miejsce i również puchar dla szkoły.

Gratulujemy!