W ramach promocji czytelnictwa udało nam się w tym roku zorganizować  spotkanie warsztatowe z pisarką, pochodzącą ze Stargardu – Panią Anną Sakowicz.

Pani Ania przez wiele lat była nauczycielką ale kilka lat temu przeprowadziła się na Kociewie, dokładnie do Starogardu Gdańskiego i tam rozpoczęła swoją przygodę z pisarstwem.

 

Do chwili obecnej napisała i wydała zbiór opowiadań „Żółta tabletka” oraz cztery powieści: „Złodziejka marzeń”, „Szepty dzieciństwa”, „To się da!” oraz wydane w październiku tego roku „Niedomówienia”.

 

Uczniowie klas szóstych wzięli udział w przygotowanych przez panią Sakowicz warsztatach na temat piśmiennictwa i druku. Zdobyli szereg ciekawych informacji, dotyczących rozwoju piśmiennictwa oraz historii drukarstwa i szczególnej roli Jana Gutenberga, jako wynalazcy druku. Ponadto ćwiczyli pisanie gęsim piórem i  poznali różne rodzaje papieru, używane w piśmiennictwie.

 

 

Po warsztatach odbyło się małe spotkanie autorskie, na którym pani Ania odpowiadała na pytania uczniów, dotyczące jej twórczości.