4 października 2013 r. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z okazji Światowego Dnia Zwierząt. Wzięły w nim udział zaproszone przez nas dzieci z naszych oddziałów przedszkolnych. Dzieciom towarzyszyły przyniesione przez nie zwierzaki - pluszaki lub zdjęcia ich pupili. Celem spotkania było zwrócenie uwagi na ochronę zwierząt, szczególnie tych zagrożonych wyginięciem. Spotkaniu towarzyszyła wystawa bajeczek, opowiadań i książek popularno-naukowych  związanych z tą tematyką. Nie obyło się oczywiście bez oglądania tychże bajek i  książek. Dzieci ciekawie opowiadały o swoich czworonożnych pupilach, opiece nad nimi. Wymieniały znane bajki i filmy, których bohaterami są zwierzęta. Następnie wysłuchały opowiadania „Pan Maluśkiewicz i wieloryb” Juliana Tuwima w nawiązaniu do Roku Tuwima.


Uwieńczeniem zajęć było zaproszenie do udziału w konkursie plastycznym„ Życie w oceanie”. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością. Dwoje z nich: Weronika Malinowska, Dominik Kodź z gr.0B zostało wyróżnionych nagrodami książkowymi a wszyscy otrzymali nagrody niespodzianki.