Obchodzone 25 listopada święto przebiegało dwuetapowo:

- zorganizowana została wystawa „Miś maksymalny”;

- na przerwach odbywał się quiz „Z życia niedźwiedzi” /za prawidłowa odpowiedź- lizak/

Miś to bardzo wdzięczna maskotka. To jest taki temat, który podoba się wszystkim: i dzieciom i dorosłym. Zgromadziłyśmy prawie  40 miśków.

Właścicielką największego jest Martynka Jeszka z Ic, II  nagrodę zdobył pluszak Kubusia Kuwałka z IIIb, a trzecie Malwinki Reut z kl. IIa. Specjalną nagrodę za oryginalność otrzymał miś Igorka Zemana Ig. Wystawa była czynna do 30 listopada. Oprócz naszych uczniów wystawę zwiedziły również przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi "Bajkowy Zakątek".

 


Poza wystawą bibliotekarki przygotowały też specjalne zajęcia dla najmłodszych. Podczas nich dzieci  poznawały historię pluszowego misia, słuchały fragmentów książek i ciekawostek o misiach. Mogły też wykonać prace plastyczne z misiem w roli głównej. Zobaczcie sami na dołączonych zdjęciach jak prezentowali się nasi „goście” w dniu ich święta!