Kubuś Puchatek to jeden z najsympatyczniejszych misiów książkowych, ulubieniec  wszystkich  dzieci,  który  właśnie  skończył  89 lat. Z tej okazji 16 października biblioteka szkolna zorganizowała klasom „zerowym” Puchatkowe urodziny. Dzieci przybyły w czapeczkach urodzinowych oraz ze swoimi pluszowymi postaciami ze Stumilowego Lasu.

Na początku urodzinowego przyjęcia dzieci zapoznały się z postacią autora, jego utworami oraz wysłuchali przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół.

 

Uczniowie zespołowo rozwiązywali zagadki, rymowanki związane z postaciami ze Stumilowego Lasu - wykazały się świetną znajomością każdej z postaci. Kolejnym punktem spotkania było zaśpiewanie sto lat Solenizantowi. Następnie goście poczęstowali się małym „co nieco”. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały kolorowanki, które następnie wręczą dostojnemu jubilatowi urządzając wystawę.

Uroczystość była bardzo udana i wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne urodziny Puchatka.