Dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena jest zarazem Światowym Dniem Książki dla Dzieci. Z tej okazji w naszej szkolnej bibliotece odbyły się dwa konkursy. Konkurs plastyczny „ W świecie baśni Andersena” oraz konkurs czytelniczy ze znajomości życiorysu wielkiego pisarza oraz  5 baśni Jego autorstwa.

Przed konkursem w krótkiej inscenizacji wystąpili uczniowie kl. IV e: Amelka Derlatka w roli dziennikarki oraz Bartek Kaźmierczak w roli Pana Andersena.

 

Uczestnicy konkursu prezentowali wysoki poziom wiedzy i umiejętności oraz wykazali się doskonałą znajomością treści wybranych baśni, jak również znali najważniejsze fakty z życia J.CH. Andersena . Zwycięska drużyna to Marcin Winnicki i Tomasz Marzec z kl. IIIa. II miejsce zajęły dziewczynki z kl. IIIc Sara Śliwa i Olga Romacka  a III Nikola Stec i Natalia Łagonda z kl. IIId.


Zmaganiom naszych trzecioklasistów towarzyszyła pani Irena Zalewska - doradca metodyczny ds. bibliotek szkolnych oraz grupa bibliotekarek z innych szkół stargardzkich w ramach zajęć otwartych.  Zaproszeni goście pomogli nam obiektywnie ocenić prace plastyczne, które można było obejrzeć na wystawie pokonkursowej.

Mali artyści wykazali się dużą inwencją twórczą w pracach  na temat wybranych baśni Andersena. Jury-goście jednogłośnie wybrali zwycięzcę – Matyldę Sinicę uczennicę klasy Va. II miejsce zajęła Roksana Kowalska z kl. IIb, a III miejsce ex aequo Lilianna Minc z IVd oraz Natalia Brzozowska z IIIc. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody.


Impreza dostarczyła uczestnikom konkursów i organizatorkom: M. Baszak i I. Jurkiewicz wiele satysfakcji, stanowiąc dobrą formę promowania czytelnictwa.