W miniony piątek, 29 września  obchodziliśmy w naszej bibliotece Dzień Głośnego Czytania. Czytanie na głos stymuluje  rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie chętnie słuchali w tym dniu fragmentów przygód Radka Szkaradka.

WYPOŻYCZALNIA  CZYNNA:

PONIEDZIAŁEK    7.45 - 15.30

WTOREK    DZIEŃ BEZ WYPOŻYCZEŃ

ŚRODA               7.45 - 15.30

CZWARTEK       7.45 - 15.30

PIĄTEK              7.45 - 14.00

CZYTELNIA CZYNNA

CODZIENNE  9.00-14.00

WTOREK - DYŻUR CZYTELNICZY

DYŻUR CZYTELNICZY DLA KLAS IV – VI

CODZIENNIE – 7.30. – 9.00

PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, CZWARTEK    14.00 – 15.30

REGULAMIN BIBLIOTEKI

W tym tygodniu do grona czytelników biblioteki dołączyli uczniowie klas pierwszych. Obie klasy wzięły udział w uroczystym Pasowaniu na Czytelnika.

Młodzi czytelnicy zapoznali się z regulaminem czytelni i wypożyczalni, zasadami zachowania oraz obejrzeli przedstawienie „Dziwna przygoda w bibliotece”, przygotowane przez dziewczynki z klasy 4d.

Kochani, wreszcie nadeszły upragnione ferie zimowe.

Z podsumowania I semestru wynika, że najlepiej czytające klasy w pierwszym półroczu to:

1 miejsce – klasa 3b

2 miejsce – klasa 3c

3 miejsce – klasa 2e

Na miejscu 4 znalazła się klasa 5a, która była najlepiej czytającą klasą w poziomie IV – VI.

Gratulujemy!!!