KONKURS  NA NAJPIĘKNIEJSZY LIST

DO PANI ASTRID LINDGREN

PISANY ODRĘCZNIE

Celem konkursu było: przybliżenie postaci Patronki, zachęcanie do czytania, ocalenie od zapomnienia sztuki pisania listów, w tym  przykładanie wagi do estetycznego i czytelnego zapisu treści listu (np. użycie papeterii); rozwijanie wyobraźni i umiejętności swobodnego wyrażania siebie poprzez własne teksty.

Nasi czytelnicy spisali się rewelacyjnie. Największe wrażenie zrobiły na nas listy klasy IV b – przemyślane, czytelne, estetyczne, wzruszające i napisane na pięknej papeterii! Brawo! Natomiast,  najliczniej wzięła udział klasa V a, prawie 100%. Szkoda, że niestety nie wszystkie klasy wzięły udział w konkursie.

Wyróżnione i nagrodzone  zostały listy: Wiktorii Kobylańskiej z IV b, Pauliny Witowskiej z IV b, Nikoli Kmieć z IV b oraz Mai Wójcik z kl. V d.  W kategorii  „list zbiorowy”  zwyciężyła  klasa V b.

Gratulujemy i  zapraszamy do czytania listów oraz odwiedzenia imponującej wystawy.

Miś, to jedna z najbardziej znanych i ulubionych zabawek wszystkich dzieci. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka - Pluszowy Miś. Misie, niedźwiadki są też bohaterami bardzo wielu książek.

W związku z tym Biblioteka szkolna zorganizowała imprezę czytelniczą dla uczniów klasy IIIf oraz dzieci ze świetlicy szkolnej. Na  wszystkich pozostałych czytelników naszej szkolnej biblioteki czekały tego dnia słodkie niespodzianki za przeczytaną książkę o misiach właśnie.  Dzieci przyniosły swoje ukochane misiaki oraz inne przytulanki.  Były wierszyki i piosenki, informacje z „życia pluszowych misiów” oraz tych prawdziwych, brunatnych niedźwiedzi; zagadki, głośne czytanie, prace plastyczno-techniczne oraz słodki poczęstunek.

Zabawa była bardzo udana!

W miniony piątek, 29 września  obchodziliśmy w naszej bibliotece Dzień Głośnego Czytania. Czytanie na głos stymuluje  rozwój dzieci, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży. Nasi uczniowie chętnie słuchali w tym dniu fragmentów przygód Radka Szkaradka.

WYPOŻYCZALNIA  CZYNNA:

PONIEDZIAŁEK    7.45 - 15.30