WYPOŻYCZALNIA  CZYNNA:

CODZIENNIE – 7.30. – 9.00

PONIEDZIAŁEK, ŚRODA, CZWARTEK    14.00 – 15.30

REGULAMIN BIBLIOTEKI

W tym tygodniu do grona czytelników biblioteki dołączyli uczniowie klas pierwszych. Obie klasy wzięły udział w uroczystym Pasowaniu na Czytelnika.

Młodzi czytelnicy zapoznali się z regulaminem czytelni i wypożyczalni, zasadami zachowania oraz obejrzeli przedstawienie „Dziwna przygoda w bibliotece”, przygotowane przez dziewczynki z klasy 4d.

Jak co roku w listopadzie obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia. Wybrane klasy wzięły udział w lekcjach bibliotecznych,  zapoznając się z historią pluszowej zabawki oraz informacjami na temat niedźwiedzi.

Rozwiązywały quiz, zapoznały się z ofertą biblioteki dotyczącej książek o misiach oraz słuchały fragmentów  książki S. Attmore  „Przygody pluszowych misiów” Kolorowe ilustracje przygotowane przez uczniów ozdobiły ściany przed czytelnią.

Kochani, wreszcie nadeszły upragnione ferie zimowe.

Z podsumowania I semestru wynika, że najlepiej czytające klasy w pierwszym półroczu to:

1 miejsce – klasa 3b

2 miejsce – klasa 3c

3 miejsce – klasa 2e

Na miejscu 4 znalazła się klasa 5a, która była najlepiej czytającą klasą w poziomie IV – VI.

Gratulujemy!!!

W ramach promocji czytelnictwa udało nam się w tym roku zorganizować  spotkanie warsztatowe z pisarką, pochodzącą ze Stargardu – Panią Anną Sakowicz.

Pani Ania przez wiele lat była nauczycielką ale kilka lat temu przeprowadziła się na Kociewie, dokładnie do Starogardu Gdańskiego i tam rozpoczęła swoją przygodę z pisarstwem.

Do chwili obecnej napisała i wydała zbiór opowiadań „Żółta tabletka” oraz cztery powieści: „Złodziejka marzeń”, „Szepty dzieciństwa”, „To się da!” oraz wydane w październiku tego roku „Niedomówienia”.