„Jestem bezpieczny” - pod takim hasłem w dniu 24 kwietnia 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbyła się V edycja międzyszkolnego konkursu dla uczniów klas drugich.  W konkursie brało udział 6 dwuosobowych drużyn ze szkół podstawowych ze Stargardu i okolic.

Konkurs miał na celu popularyzowanie znajomości przepisów o ruchu drogowym, przygotowanie dzieci do udzielania pierwszej pomocy oraz poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia.

Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Dyrektor Sławomir Kuczyński,  przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie - pan Jan Majsakowski, przedstawiciel Straży Pożarnej - pan Łukasz Stefański.

Przed uczestnikami konkursu stało 11 zadań. Podczas różnorodnych konkurencji wykazali się znakomitą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez jezdnię. Sprawnie odpowiadali na pytania związane z udzielaniem pierwszej pomocy w niebezpiecznych sytuacjach. Zawodnicy umieli podać prawidłowe wyposażenie apteczki samochodowej, jednocześnie  potrafili wskazać co nie powinna zawierać apteczka samochodowa.  Właściwie wskazywali przedmioty, które należy zabrać ze sobą w upalny dzień na plażę, czy w długą górską wędrówkę. Wiedzieli, jak należy zachować się podczas burzy, podczas pożaru oraz, gdy pozostają sami w domu. Wiedza, jaką reprezentowali uczniowie podczas konkursu była godna podziwu.

Końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco:

I miejsce (31,5 pkt) – SP nr 1 → ucz. Inga Pilarczyk, Patryk Ignaszak

II miejsce (31 pkt) – SP nr 7 → ucz. Sophie Domanski, Marcel Łagonda

III miejsce (28,5 pkt) – SP nr 5 → ucz. Dalia Kurczewska, Stanisław Czyżewski

Udział w konkursie:

SP nr 4 → ucz. Maja Kuberacka, Zuzanna Andrzejewska

SP nr 6 → ucz. Dominika Jaszczołt, Jakub Zdybel

SP w Strachocinie → ucz. Julia Chirko, Igor Kumor

Wszyscy uczniowie zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Radę Rodziców  SP nr 7 w Stargardzie.

Przybyłym gościom, zawodnikom oraz opiekunom serdecznie dziękujemy.