W piątek, 23 marca, w naszej szkole po raz kolejny odbyły się „Wiosenalia”. Uczniowie świętowali nadejście kalendarzowej wiosny.

W tym dniu, przed dziećmi z klas 1-3 stanęło wykonanie kilku ciekawych zadań. W czasie zajęć dydaktycznych należało wykonać prace plastyczne o tematyce wiosennej. Prawdziwa zabawa zaczęła się, jednak, w sali gimnastycznej, gdzie rozegrane zostały nietypowe zawody sportowe. Konkurencje dotyczyły przygotowywania się na nadejście wiosny. Była segregacja śmieci i bieg z miotłą, co symbolizowało sprzątanie nieczystości po długiej zimie. Nie zabrakło też porządków domowych – uczniowie rywalizowali w wyścigach z gąbką i wiadrem. Dzieci miały również za zadanie zadbać o ogród. Sadziły kwiaty i podlewały je. W związku z tym, że wiosenna pogoda bywa kapryśna, odbył się bieg z parasolką. W finale rozgrywek na zawodników czekał kapelusz Pani Wiosny, który trzeba było jak najładniej udekorować.

Uczniowie ochoczo wzięli udział we wszystkich przygotowanych dla nich zajęciach. Ten nietypowy dzień wszystkich wprawił w radosny, wiosenny nastrój.