W minionym tygodniu odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.

To  czas  na  zwiedzanie  biblioteki  szkolnej.   Zapoznanie  się  z  jej  regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uczniowie  klas I odgadywali  bajkowe  zagadki, które  sprawdziły  ich  znajomość  bohaterów baśni i bajek. Wspólnie recytowali znane  humorystyczne wiersze J. Brzechwy. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki po czym ogromną zakładką dokonało się pasowanie każdego z uczniów.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące zakładki do książki oraz informację w jakich godzinach mogą odwiedzać wypożyczalnię.

I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa!