We wtorek 2021-03-02 odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klas pierwszych.

To czas na:

- zwiedzanie biblioteki szkolnej;

-zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem;

- zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uczniowie klas I odgadywali bajkowe zagadki słowne oraz  rysunkowe, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Wspólnie recytowali znane  humorystyczne wiersze J. Brzechwy. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki po czym ogromną zakładką dokonało się pasowanie każdego z uczniów.

I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa!

Na koniec nasi nowi czytelnicy otrzymali  w prezencie interesujące książki „Pierwsze abecadło” oraz kolorowy alfabet do układania. Zostały również zaproszone do udziału w konkursie.

Może być zdjęciem przedstawiającym 3 osoby, dziecko, ludzie stoją i w budynku