Ferie  zimowe  to  dla  dzieci i młodzieży  wymarzony  czas  zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania:

Zabawa na śniegu, zjazdy z górki, jazda na nartach czy łyżwach oraz inne szaleństwa na śniegu mogą sprawić wiele radości i wzmocnić naszą kondycję fizyczną.
Pamiętaj jednak, że podstawą, jak zwykle, jest zdrowy rozsądek i ostrożność!

Najbardziej żądni przygód uczniowie z naszej szkoły w piątek - 12 stycznia 2018 r. - wyruszyli spod Bramy Wałowej na pierwszy w tym roku kalendarzowym rajd. I do tego rajd …nocny. Grupa z SP7 stanowiła 20 osób – byli to przede wszystkim uczniowie klas 4D i 4E. Brawo za odwagę!

Trasa prowadziła polnymi drogami w stronę Strachocina. Każdy miał latarkę, aby oświetlać sobie szlak. Przydawały się one szczególnie wtedy, gdy przed nami pojawiały się olbrzymie kałuże i nie było wiadomo, jak je obejść.   Na   zmęczonych  i  zmarzniętych   piechurów  na   terenie  szkoły w  Starchocinie czekało ognisko, przy którym można było upiec sobie kiełbaskę.

Mimo zimna, ciemności, błota wszyscy wrócili z rajdu szczęśliwi. Duża w tym zasługa uczniów klasy 7D – Lili Mic, Nel Kawczyńskiej, Oliwii Kowalczyk, Darka Krusa, którzy świetnie poradzili sobie w roli „opiekunów” grupy.

opr. JCz

10 stycznia 2018 r. w Stargardzkim Centrum Kultury odbył się Bal Młodego Sportowca, na którym podsumowano osiągnięcia sportowe Młodzieżowego Ośrodka Sportowego w minionym roku. Najlepszych sportowców wyróżniono statuetką CHAMPIONA 2017, wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz koszulki. Na tej uroczystości naszą szkołę reprezentowały z kl. 6c - Aliicja Ferska, i Magdalena Ferska, z  kl. 7b – Nikola Klaużyńska, z kl. 7d – Lianna Mic. Dziewczęta trenują lekką atletykę –biegi w WMLKS POMORZE STARGARD pod okiem trenerki i nauczycielki w-f  pani Sylwiii Grzesiak.

08.01.2018 r. w Hali OSiR w Stargardzie Młodzieżowy Ośrodek Sportowy  zorganizował  Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Ręcznej Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zgłoszone drużyny podzielono na dwie grupy. Reprezentanci naszej szkoły spotkali się
z reprezentacjami następujących szkół: SP 6, SP 5, SP 11.Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze w swojej grupie i awansowali do półfinałów, gdzie spotkali się z zawodnikami SP 3.Mecz zacięty i zakończył się remisem. O wygranej naszej drużyny zadecydowały rzuty karne. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 5:4. W finale nasi zawodnicy spotkali się ponownie z drużyną SP 4. Niestety ten mecz przegrali 8:1 ostatecznie zajmując drugie miejsce w turnieju.

Naszą szkołę reprezentowali: z kl.z kl. 5c – Jan Spławski, Z kl. 5d – Borys Mieczan, Ebi Zgiep, z kl. 6a – Michał Barszczewicz, Radek Domański, Kacper Jaroszewski, Tomek Marzec, Miłosz Stańczyk, z kl. 6b –Aleks Kuliński, Michał Spławski, Fabian Zaborowski, z kl. 6c – Nikodem Ratkowski, Kryspin Urban, z kl. 7b – Alan Łachowski, z kl. 7d – Oskar Seremak.