Dnia 15 marca 2018 roku klasy szóste wzięły udział w konkursie wiedzy na temat Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Oprócz testu wiedzy uczniowie zmierzyli się z rebusami, zagadkami i zadaniami związanymi z pierwszą pomocą.

Konkurs przygotowały i poprowadziły pani Beata Jachymek i Julita Korzeb.

Klasę 6a reprezentował Tomasz Marzec i Marcin Winnicki

Klasę 6b reprezentował Michał Spławski i Hubert Ziarnik

Klasę 6c reprezentował Nikodem Ratkowski.

Wyniki zmagań:

I miejsce - klasa 6a

II miejsce - klasa 6b

III miejsce - klasa 6c

Dziękujemy za dobrą zabawę i gratulujemy.

24 lutego 2018 r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Masters.                        W zawodach tych brała udział pani Sylwia Grzesiak, nauczycielka w-f w naszej szkole.

Pani Sylwia odniosła ogromny sukces – zdobyła dwa złote medale w biegach na dystansie 200 i 400 m. Na co dzień jest zawodniczką i trenerką WLMKS Pomorze Stargard, gdzie trenuje między innymi uczniów naszej szkoły. W  miniony piątek, 3 marca w Żerkowie koło Poznania  zawodnicy- podopieczni pani Sylwii reprezentowali województwo zachodniopomorskie w Ogólnopolskich Biegach Przełajowych LZS.

Pani Sylwii gratulujemy, a podopiecznym życzymy sukcesów w zawodach!

W piątek 23lutego 2018 r.. w naszej szkole odbył się  XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny Klas 5. Udział wzięło 9 trzyosobowych drużyn reprezentujących stargardzkie szkoły podstawowe oraz szkoły w Pęzinie, i Grzędzicach.

Konkurs składał się z dwóch etapów: indywidualnego i zespołowego. W etapie indywidualnym każdy uczeń rozwiązywał 10 zadań matematycznych.

Po odpoczynku i posiłku rozpoczęły się zmagania drużynowe. Sudoku, układanie kostki sześciennej, logiczna uzupełnianka to tylko niektóre z zadań wykonywanych zespołowo.

Konkurs zakończył się sukcesem Szkoły Podstawowej nr 5, którą reprezentowali:

- Graszk Maciej

- Pękul Magdalena

- Bielenny Igor

II miejsce zajęła drużyna z SP 1 zaś III miejsce zespół z SP 6.

Indywidualnie najlepszymi matematykami okazali się:

- Rzesiowski Wojciech SP 6

- Orzechowska Nikola SP 1

- Wieczorek Wiktor SP 1, Pruński Olaf SP 2, Brandebura  Anna SP 11

Konkurs wykazał jak wielu wspaniałych matematyków jest wśród uczniów klas V, którzy potrafią myśleć, liczyć i tworzyć. Gratulacje dla wszystkich uczniów i nauczycieli.

Dorota Jeske-Kukuła

22 lutego  uczniowie klasy 6c uczestniczyli w bardzo interesujących warsztatach na temat wystawy  w stargardzkim muzeum. Warsztaty prowadził pan Przemek, który zaciekawił uczniów opowieściami  o historii przedmiotów zgromadzonych na wystawie.

Dla dzieci była to ciekawa - i jak się okazało, niezapomniana - lekcja historii.

Oto opis wrażeń uczestników warsztatów.