W ubiegłym tygodniu, korzystając z pięknej pogody uczestnicy koła rowerowego odbyli kolejny rajd terenowy. Tym razem udaliśmy się na rowerach nad jezioro Miedwie. Ciepłe powietrze sprzyjało licznym zabawom, których zwieńczeniem było oglądanie cudownego zachodu słońca. Wszyscy obecni zachowywali się wzorowo i świetnie się razem bawili.

Przy cudownej słonecznej jesiennej pogodzie turyści z SP7 wyruszyli na rajd zorganizowany przez miejski oddział PTTK. W wyprawie uczestniczyli uczniowie stargardzkich i okolicznych szkół podstawowych. Było nas ponad 200 osób. Trasa licząca około 14 kilometrów prowadziła urokliwymi drogami wokół Grzędzic, między innymi niebieskim szlakiem Anny Jagiellonki, czarnym szlakiem Grzędzickim, zielonym szlakiem Miedwiańskim. Po drodze wstąpiliśmy do małego urokliwego kościółka w Grzędzicach, w którym pani przewodnik zapoznała nas z historią tego zabytku.

Finałem rajdu było ognisko, zorganizowane na placu zabaw w Morzyczynie. Tego dnia czuliśmy kilometry „w nogach”, dlatego też do domu wróciliśmy autobusem MZK.

opr. JCz

W środę, 17 października uczniowie klas 7b i 7d uczestniczyli  w interaktywnej lekcji w-f zorganizowanej przez Fundację Moniki Pyrek. Alternatywne lekcje w-f to wyjątkowy sposób edukacji poprzez niezapomnianą rozrywkę skierowany do młodzieży szkolnej oraz nauczycieli wychowania fizycznego. Projekt ma na celu aktywizację uczestników, wspólne doświadczenie sportu w obecności instruktora i Gwiazdy Sportu z użyciem interaktywnego symulatora konkretnej dyscypliny (ukazującego profesjonalny wymiar rywalizacji sportowej).

Po rozgrzewce, którą przeprowadził skoczek o tyczce, medalista  mistrzostw Europy i świata - Piotr Lisek uczestników podzielono na mniejsze grupy. Każda grupa mogła sprawdzić swoje cechy motoryczne w nietypowy sposób- przy pomocy urządzeń elektronicznych. Było to bardzo ciekawe doznanie i mamy nadzieję, że zmotywowało to naszych uczniów do pracy nad własną sprawnością fizyczną.

W czwartek 19 października 2017 r. klasy: 6c i 5a oraz część klasy 7c - uczestniczyły w ciekawej wycieczce do Poczdamu i Berlina.

Na początku naszej podróży zawitaliśmy do Biosfery  w Poczdamie, gdzie na trasie zwiedzania mogliśmy z bliska przyjrzeć się dżungli z wiernie odtworzonym klimatem, temperaturą i wilgotnością powietrza. Podziwialiśmy ponad 20 tysięcy gatunków roślin i przyglądaliśmy się z zaciekawieniem wielu dziwnym zwierzętom. Największe zaciekawienie wzbudziła w nas motylarnia z wieloma rzadko spotykanymi  i żywymi gatunkami tych kolorowych owadów.

Potem wybraliśmy się do największego w Europie Muzeum Lotnictwa na starym lotnisku w Gatow pod Berlinem.Było co podziwiać, stare maszyny lotnicze, pasażerskie i flota wojenna zadziwiała szczególnie chłopców – jak się okazało – miłośników lotnictwa.