Dnia 14 listopada 2018 uczniowie klas drugich i trzecich  przystąpili do konkursu organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Szczecinie.

Celem konkursu jest upowszechnienie i popularyzacja wśród uczniów szkolnej znajomości historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem polskich symboli narodowych.

Do udziału w tegorocznej edycji  zgłosiło się ponad 100 szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego oraz północnej części województwa lubuskiego.

W październiku 2018 ogłoszono konkurs dla uczniów z klas 1 - 3  - "Wesoła dynia".

Jury - nauczyciele języka angielskiego - z przyjemnością i dużym zaskoczeniem obejrzeli 14 prac wykonanych przez uczniów. Pomysłowość i fantazja prac nie ułatwiła wyboru najlepszych projektów.

Po burzliwych obradach jury postanowiło przyznać następujące miejsca:
1 miejsce - Amelia Chudzik - klasa 1C
2 miejsce - Wiktor Wojsznis - klasa 2D
2 miejsce - Nikola Dobrychłop - klasa 2D
3 miejsce - Oliwia Wybranowska - klasa 2A
3 miejsce - Zosia Domański - klasa 3A
3 miejsce - Jakub Łysoniewski - klasa 2C.
Serdecznie  gratulujemy  nagrodzonym  osobom i  bardzo  dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

Organizatorzy - nauczyciele języka angielskiego

W dniu 11.11.2018 r. w Goleniowie uczniowie z naszej szkoły swoim sportowym wysiłkiem oddali cześć ludziom, którzy poświecili swoje życie abyśmy cieszyli się wolnością. Honorowymi gośćmi zaproszonymi na Bieg Niepodległości byli nasi najlepsi w Polsce i na świecie lekkoatleci.

W biegach uczestniczyło ponad 2500 dzieci i młodzieży.  Na dystansie 600 m biegli uczniowie klas od pierwszych do szóstych,  natomiast młodzież i dorośli  pokonali dystans mili -1609m. W każdym biegu startowało ponad 200 uczestników, więc rywalizacja  była bardzo duża.

Doskonale pobiegł Miłosz Baniak z klasy 4C zajmując w swoim biegu bardzo wysokie szóste miejsce, plasując się tym samym na podium. Bardzo dobrze pobiegła też Maja Wójcik z klasy 6D oraz Leszek Szargaj z klasy 4E.

Galeria zdjęć dostępna na

We wtorek, 6 listopada 2018 r. uczniowie klas 1-3 świętowali setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 11.00 dzieci, pod opieką wychowawców, spotkały się na boisku szkolnym. Spotkanie rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu państwowego, następnie uczniowie powiewając balonami w kolorach państwowych przemaszerowali dookoła boiska.