14 października obchodzimy Ogólnopolskie Urodziny Kubusia Puchatka - niedźwiadka znanego na całym świecie. To słodkie święto powiązane jest z datą pierwszego wydania książki z przygodami Misia o Bardzo Małym Rozumku i jego niezwykle oryginalnych przyjaciołach.

W Siódemce co roku obchodzimy to święto. Biblioteka szkolna zorganizowała Kubusiowe urodzinki i gościła dzieci z oddziałów przedszkolnych. Była wspólna zabawa, głośne czytanie fragmentów przygód słynnego amatora miodku, kolorowanie oraz oczywiście słodkie"małe co nieco".

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie siedzą

15 października w progi klasy 2a zawitał „Gryfuś” – policyjna maskotka wraz z panią policjantką z Komendy Głównej w Szczecinie.

Podczas spotkania zostały przypomniane najważniejsze zasady bezpieczeństwa.  Dzieci odpowiadały na pytania pani policjantki. Za poprawną odpowiedź „Gryfuś” wręczał opaskę odblaskową. Każde dziecko dostało również imienny certyfikat z odciskami swoich palców.

Dnia 7 października uczniowie klasy 1 c i 1 b postanowili wykorzystać jeden z ostatnich cieplejszych, jesiennych dni i wybrali się na wycieczkę do Słodkówka. Miejscem, które odwiedzili był „Folwark w plenerze”.

Tam czekało na dzieci dużo atrakcji. Zachwyt wśród najmłodszych wzbudziło mini zoo, a w nim kozy, owce, osiołki, kucyki i alpaki, które możne było nakarmić.

Niesamowitą przyjemność maluchom sprawiła przejażdżka wozem, a spacer po lesie okazał się znakomitą lekcją przyrody. Dzieci dowiedziały się jakie dzikie zwierzęta zamieszkują okoliczne tereny. Słuchały tych informacji z dużym zaciekawieniem i oglądały tablice poglądowe.

Święto Edukacji Narodowej, to święto nas wszystkich, całej społeczności szkolnej - nauczycieli, uczniów i rodziców.