Wakacje to czas zabawy i nowych wrażeń. Korzystając z wakacyjnych przyjemności, nie zapominajmy jednak o bezpieczeństwie własnym i bliskich. Zwracaj uwagę na zagrożenia podczas wypoczynku, aby po powrocie do szkoły mieć tylko dobre wspomnienia.

Przyswój sobie kilka podstawowych zasad, które pozwolą Ci spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie zaistnienia nieprzewidzianych sytuacji. Jeśli stosujesz podobne reguły - to bardzo dobrze. Pamiętaj, że żadna zasada nie daje szans na uniknięcie zagrożeń, ale z pewnością zmniejsza i to znacznie, możliwość stania się ofiarą.

W sobotę, 17 czerwca 2017 r. odbyły się kolejne już biegi uliczne zorganizowane z okazji Dni Stargardu. Uczniowie naszej szkoły oczywiście uczestniczyli w tej imprezie sportowej.

Na podium stanęli:  Jakub Zembrzuski  6d– 1 miejsce,

Kacper Niewadził  6d– 4 miejsce,

Dawid Wireński 6b– 5 miejsce,

Nikola Łabacz 6e – 3 miejsce,

Ola Jaskulska  5a– 4 miejsce,

Maciek Rogoziński 5b – 3 miejsce,

Michał Barszczewicz 5a – 4 miejsce.

W zawodach wzięli udział także: z kl. 4d – Piotr Jasiński, Kamil Bułygo, Dawid Jaslowski, Oskar Wójcicki, z kl. 4c – Wiktoria Bryguła, Miriam Podsiadło, Klara Śliwa, Marcel Staniul, z kl. 4 a – Bartek Piwowarczyk, z kl. 5a – Weronika Gacoń, Nikola Biłoskórska, Tomek Marzec, Szymon Korzelecki, z kl. 5b – Karolina Francikiewicz, Bartek Walesiak, Michał Spławski, z kl. 6b – Zuzanna Tokarska, z kl. 6d – Lilianna Mic.

W sobotę, 17 czerwca z okazji  Dni Stargardu odbyły się ZAWODY PŁYWACKIE KLAS II i III STARGARDZKICH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.

Naszą szkołę reprezentowało 10 zawodników: Zosia Grabowska 2c, Hania Kaźmierkiewicz 2e, Julka Puczkarska 3a, Kasia Pągowska 3a, Ewelinka Hajewska 3e, Mateusz Szafrański 2a, Jakub Klawiński 2c, Bartek Kurzawa 3e, Bartek Orłowski 3e, Filip Słowiński 3d.

Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie, zdobywając 9 medali:

Zosia Grabowska – złoty medal w kategorii dziewczynki klas 2, styl dowolny

Hania Kaźmierkiewicz  – złoty medal w kategorii dziewczynki klas 2, styl grzbietowy

Julka Puczkarska  – złoty medal w kategorii dziewczynki klas 3, styl  grzbietowy

Ewelinka Hajewska - srebrny  medal w kategorii dziewczynki klas 3, styl dowolny

Kuba Klawiński - złoty  medal w kategorii chłopcy klas 2, styl  grzbietowy

Mateusz Szafrański - srebrny  medal w kategorii chłopcy klas 2, styl dowolny

Filip Słowiński – złoty medal w kategorii chłopcy klas 3, styl grzbietowy

Bartek Kurzawa – srebrny medal w kategorii chłopcy klas 3, styl dowolny

Bartek Orłowski – brązowy medal w kategorii chłopcy klas 3, styl dowolny

Równie wspaniale popłynęły nasze sztafety.

Sztafeta w składzie: Zosia Grabowska, Bartek Kurzawa, Bartek Orłowski i Mateusz Szafrański zajęła I miejsce i puchar dla szkoły.

Natomiast sztafeta w składzie: Kasia Pągowska, Ewelina Hajewska, Hania Kaźmierkiewicz i Filip Słowiński zajęła III miejsce i również puchar dla szkoły.

Gratulujemy!

Wczesnym rankiem 7 czerwca klasa IIb i IId wyruszyła na całodzienną wycieczkę do Międzyzdrojów i na Wolin. W Międzyzdrojach  obejrzeliśmy w Planeterium film pt. „Cuda wszechświata” następnie odbyliśmy bardzo wietrzny spacer po molo. Po czym udaliśmy się do Centrum Słowian i Wikingów na  Wolinie.  Dzieci bardzo chętnie wzięły udział w przygotowanych dla nich warsztatach. Zresztą załączone zdjęcia mówią same za siebie. Polecamy to miejsce innym jako ciekawe i urokliwe.